Egyféle etető nem etető
Ahány madár, annyi szokás. A cinegék imádják a fellógatott madárgolyót, a rigók a talajon csipegetnek, míg mások csak a védett etetőházikóban érzik biztonságban magukat. Tipp: Kombinálj különböző etetőtípusokat – talajtól az ablakpárkányig.
Biztonság mindenek felett
Az etető nem lehet csapda. Kerüld a szűk nyílásokat, a lengő szerkezeteket, és gondolj a macskákra is! Az etető körül ne legyenek olyan ágak, amiken egy ragadozó meglapulhat. Válassz csendes, védett helyet.
Tisztaság = egészség
A koszos etető veszélyesebb, mint az üres. Hetente mosd el forró vízzel az etetőket (műanyag alátét praktikusabb lehet, mint a fa), és mindig várj, míg teljesen megszáradnak. Az itatót naponta ellenőrizd és tisztítsd.
Minőségi eledel, minőségi vendégek
A silány magkeverék csak a szemetet szaporítja, és még a rágcsálókat is odacsalogatja. A túl régi, avas cinkegolyó pedig több kárt okoz, mint hasznot. Tipp: Inkább vegyél gyakrabban friss eleséget kisebb mennyiségben.
Víz nélkül nem megy
Télen a víz ugyanolyan fontos, mint az élelem. Helyezz kavicsokat az itatóba "lépcsőnek", és ellenőrizd naponta, hogy nem fagyott-e be. Soha ne használj fagyállót – halálos méreg!
Folyamatos ellátás
Ha elkezded az etetést, ne hagyd abba! Az üres etető miatt a madarak átszoknak máshova, és nehezen térnek vissza. Rendszerességre van szükség.
Házi kedvencek kontrollja
A macskákat, kutyákat tartsd távol az etetőtől. A legjobb madáretető is haszontalan, ha a környék macskái lesben állnak.
Extra tippek a sikeres madáretetéshez
- Készíts házi madárgolyót: olvasztott marhafaggyú, napraforgómag és zabpehely keverékéből
- Fűzz fel almát és körtét zsinórra
- Tedd ki az etetőt már ősszel
- Fényképezd a madarakat