Odakint már nem lehet csak úgy vizes palack nélkül sétálni, hiszen árnyékban már akár a 30 Celsius fokot is meghaladhatja a levegő hőmérséklete. Ilyenkor rendkívül fontos a megfelelő mennyiségű folyadékbevitel. Azonban nem mindegy, hogy a víz milyen hőfokú, erre ugyanis oda kell figyelni.
A szakértők szerint ugyanis az elfogyasztandó víznek nem szabad nagyon hidegnek lenni, ám ha mégis valaki jéghideg vizet iszik, akkor az emésztése lelassul, gyengül az immunrendszer védekezőképessége, így pedig nagyobb lesz az esély a betegségek kialakulására, a megfázásra, influenzára. Az sem elhanyagolható tény, hogy a hideg vízre sokként reagál az amúgy is kimelegedett szervezet.
Ezzel szemben az enyhén langyos, vagy kissé hűvös ivóvíz ellazítja az izomzatot, megszabadít a hasi görcsöktől, és hatékonyabban méregteleníti a szervezetet. Emellett csökkenti a stresszt, és késlelteti az öregedési folyamatokat.
Azt is igyekeznek kiemelni a szakemberek, hogy nyáron az enyhén langyos víz fogyasztása csökkenti a szorongást, serkenti a váladék kiürülését a szervezetből és még fogyaszt is.