#immunrendszer

15 / 21 db bejegyzés — 1. oldal

Miért érdemes tavasszal léböjt kúrát tartani?

Miért érdemes tavasszal léböjt kúrát tartani?

A tavasz a megújulás és tisztulás időszaka a természetben, és testünk is ilyenkor vágyik leginkább a téli hónapok alatt felhalmozódott salakanyagok kiürítésére. A léböjt kúra – amikor átmenetileg csak friss zöldség- és gyümölcsleveket fogyasztunk – különösen jól illeszkedik a tavaszi időszakhoz, segítve szervezetünk regenerálódását és méregtelenítését. De miért éppen tavasszal érdemes belevágni, és milyen előnyökre számíthatunk?

Miért van ekkora jelentősége  az immunrendszer támogatásának?

Miért van ekkora jelentősége az immunrendszer támogatásának?

Az immunrendszer működési hibái egyre több embernek, családnak keserítik meg az életét. A visszatérő, nehezen gyógyuló infekciók, az egyre gyakoribb autoimmun betegségek és a daganatos betegek számának drasztikus megugrása azt jelzi, hogy a testünket védő immunrendszer működése kisiklott vagy rossz vágányon halad.

D-vitamin hiány - A téli fáradtság valódi oka?

D-vitamin hiány - A téli fáradtság valódi oka?

Január végén, február elején sokan tapasztaljuk ugyanazokat a tüneteket: fáradtság, levertség, motiválatlanság. Bár gyakran a téli depresszióra vagy a hosszú, sötét napokra fogjuk, a háttérben sokszor D-vitamin hiány állhat. De miért éppen ilyenkor, és mit tehetünk ellene?

A datolyaszilva gyógyító ereje

A datolyaszilva gyógyító ereje

A datolyaszilva (Diospyros kaki) egy különleges és finom gyümölcs. Ez a növény eredetileg Ázsia, Észak-Afrika és az Akropolisz hegyéről származik. A datolyaszilvák fajtától függően változó méretűek lehetnek, általában kicsi, gömbölyű gyümölcsök, melyek külső héjukban erőteljes narancssárga vagy barna színnel rendelkeznek.

A jól működő immunrendszer védőpajzsot  nyújt a vírusokkal szemben

A jól működő immunrendszer védőpajzsot nyújt a vírusokkal szemben

A tél beköszöntével egyre gyakoribbá válnak a légúti hurutos betegségek, melyek elsősorban a gyerekeket, az időseket és a krónikus betegeket sújtják leginkább. A légúti betegséget vírusok, baktériumok egyaránt okozhatják. Az immunrendszer állapotát számos tényező befolyásolja. A vitaminok, nyomelemek, a táplálkozás, az életmód, fizikai aktivitás mellett bármennyire hihetetlen, de az érzelmi állapot, a gondolkodásmód, azaz a lelki egészség határozza meg leginkább. Mit lehet változtatni annak érdekében, hogy ne essünk áldozatául a fertőzéseknek?