– Az állatszőrt ruhánkról a legkönnyebben úgy távolíthatjuk el, ha tenyerünket gyengén megnedvesítjük, és egy irányban ledörgöljük vele a ruhára tapadt szőrt.
– Az elpiszkolódott szalmakalapot keféljük le száraz, puha kefével, majd 3 deciliter meleg víz, és 2 evőkanál konyhasó keverékével tisztítsuk meg.
– Téli sózott utakon kifehéredett foltokat ecetes vízbe mártott ruhával távolíthatjuk el a cipőről. Saját magunk sózás helyett inkább fűrészport, homokot használjunk.
– Lakkcipőt száraz ronggyal töröljük le, majd kenjük be lenolajjal. Ezt követően egy száraz puha ruhával gondosan törölgessük át.
– Könnyedén megakadályozhatjuk a lakkcipő kirepedezését, ha rendszeresen bekenjük glicerinnel.
– A fehér alsónemű vagy zokni ismét hófehér színűvé válik, ha egy felszeletelt citrom héjával együtt mossuk ki, vagy nátrium-perkarbonátot teszünk a mosópor mellé/helyett.
– A szennyezett inggallért ecet és szódabikarbóna keverékéből készült péppel kenjük be. Ha ezt elvégezzük mosás előtt, megszabadulunk a legmakacsabb szennyeződésektől is.
– Nem lesz szöszös a ruha, ha a mosóvízbe egy csésze ecetet teszünk.
– Ha a gyapjúpulóver öblítővizébe néhány kanál glicerint teszünk, puha lesz, és nem irritálja a bőrt.
– Ha a vasaló egy kicsit megsütötte a ruhát, nedvesítsük be a foltot vöröshagyma levével, és hagyjuk hatni pár órán keresztül. Utána mossuk ki, és a foltnak hűlt helye.
A sorozat további részei:
Ablaktisztítás
Bútorápolás, kárpittisztítás
Padlóápolás, szőnyegtisztítás
Konyhai eszközök, edények tisztítása
Folttisztítás
Fürdőszoba, WC, csempe tisztítása
Fémtisztítás