Az alábbi hozzávalókból kb. 10 liter lesz.

 

Hozzávalók:

- 1,5 kg sárgarépa,
- 2 kg alma,
- 2 citrom,
- 2 narancs,
- 0,5 kg cukor, (ez teljesen elhagyható)
- 1 csipet só,
- késhegynyi  citromsav.

Elkészítés:

1. Az almát megpucoljuk, magházát kivágjuk, majd nagyobb szeletekre vágjuk, és rögtön citromos vízbe dobjuk, hogy ne barnuljon meg.

2. A répát szintén megpucoljuk, majd felkarikázzuk. Külön lábosban feltesszük főni mindkettőt, annyi vízben, amennyi bőven ellepi. Mikor puhára főttek, akkor mindkettőt botmixerrel pürésítjük, majd összeöntjük a kettőt.

3. Kóstoljuk meg és ha nem elég édes ízesíthetjük mézzel, cukorral vagy sztíviával is, de ha elég édesek a gyümölcsök, nem szükséges édesíteni.

4.  Hozzáadjuk a citrusok kipréselt levét is és a citromsavat.

5. A végén megkóstoljuk, és ízlésünknek megfelelően tehetünk még hozzá citromlevet vagy cukrot, ki hogy szereti.

6. Egyet forralunk rajta, majd üvegekbe töltjük. Rakhatjuk száraz dunsztba, vagy csak egyszerűen kihűtjük a palackokat. Mikor teljesen kihűltek, betesszük őket a kamrába felbontás után a hűtőben tároljuk.