Mit készíthetünk a csalánból?

Először természetesen isteni gyógyteát, ami kiváló segítség a tavaszi tisztítókúra során. Vízhajtó és anyagcsere-fokozó hatás a szervezet tavaszi megújulását igen kedvezően segítheti, a tavaszi fáradtság ellen szintén jó hatású. Emellett alkalmas lehet reumás és köszvényes megbetegedések kiegészítő kezelésére.


A csalánlevélből készült tea feloldja az anyagcseréből származó salakanyagokat, eltávolítja a szervezetből a mérgeket. A vesét fokozottabb vízkiválasztásra készteti. Tisztítja a vizeletkiválasztó rendszert és fokozza a szervezet védekezőképességét.

A vesekő- és hólyagkőképződésre hajlamosaknak különösen ajánlott rendszeresen fogyasztani csalánteát, mert segítségével a homok még időben kiválasztódik. Tisztító hatása érvényesül gyomor- és bélhurut esetén is. Teája élénkítő hatású, sok vitamint és ásványi anyagot (pl. vasat) tartalmaz.
A csalántea fogyasztása kerülendő terhes nőknél, szoptató anyáknak, még akkor is, ha egyes feljegyzések szerint a tejelválasztás serkentésére is alkalmaztak valamikor csalánkúrát.

Csalántea elkészítése:

1 púpozott evőkanál frissen vágott, vagy egy teáskanál szárított csalánlevelet forrázunk le 2,5 dl vízzel, lefedve hagyjuk állni 10 percig, majd langyosan fogyasszuk el. Ha szükséges, mézzel ízesíthetjük.

Csalánfőzelék