Miért keletkezik a dohos szag?
A kellemetlen szag legfőbb okozója a mosógépben elszaporodó penész és baktériumok. Ezek akkor jutnak táptalajhoz, amikor a nedves, meleg környezetben sokáig állnak a ruhák, vagy amikor a mosógép alkatrészein lerakódik a szappanmaradék és a vízkő.
Azonnali megoldás a dohos ruhákra
Ha már megtörtént a baj, ne essünk kétségbe. A dohos ruhákat terítsük ki a napra - az UV sugárzás természetes fertőtlenítő hatású. Moshatjuk újra is őket, de ekkor adjunk a mosáshoz egy 1 dl 10%-os fehér ecetet az öblítőtartályba. Az ecet természetes szagtalanító és fertőtlenítő hatású.
Mossuk át a gépet
A probléma gyökerét kell megszüntetnünk. Futtassunk le egy üres, forró vizes programot, amihez két csésze ecetet vagy fél csomag szódabikarbónát adunk. Ez eltávolítja a lerakódásokat és a baktériumokat. A mosógép ajtajának gumitömítését rendszeresen tisztítsuk meg ecetes oldattal és száraz ruhával.
A dohosodás megelőzhető
A megelőzés kulcsa a rendszeres szellőztetés. Mosás után hagyjuk nyitva a mosógép ajtaját és a mosószertartót, hogy a nedves részek teljesen kiszáradhassanak. A nedves ruhákat azonnal terítsük ki, ne hagyjuk órákig a mosógépben állni.
A mosás aranyszabályai
Ne tömjük túl a mosógépet - a ruháknak kell a hely a megfelelő tisztuláshoz. A mosószer mennyiségével se essünk túlzásba, mert a felesleges mosószer lerakódik és táptalajt biztosít a baktériumoknak. Használjunk rendszeresen magas hőfokú programot is a gép tisztántartásához.
A dohos szagú ruhák problémája tehát megoldható - a kulcs a rendszeres karbantartás és a gyors cselekvés. Természetes módszerekkel, odafigyeléssel biztosíthatjuk, hogy a mosott ruhák mindig frissen és tisztán illatozzanak.