#illóolaj

8 / 8 db bejegyzés — 1. oldal

Vegyszerek nélkül a kellemetlen hűtőszagok ellen

Vegyszerek nélkül a kellemetlen hűtőszagok ellen

Ki ne ismerné azt a kellemetlen helyzetet, amikor a hűtőszekrény ajtaját kinyitva, váratlan "szag-áradat" fogadja? Még a legprecízebb háziasszonyokkal is előfordulhat, hogy a hűtőben tárolt ételek illata összekeveredik, és kellemetlen szagokat eredményez. Bár az ideális megoldás az lenne, ha minden erősebb szagú ételt gondosan lezárt tárolóban helyeznénk el, a gyakorlatban ez ritkán kivitelezhető.

Így használd az illóolajokat a hajadon!

Így használd az illóolajokat a hajadon!

A haj egészsége többet árul el rólunk, mint gondolnánk. A mindennapi stressz, a környezeti hatások és a nem megfelelő ápolás azonban komoly kihívások elé állítják tincseinket. Szerencsére a természet kincstára, az illóolajok világa hatékony megoldást kínál.

Gyógynövények a fűszerpolcról - Tárkony

Gyógynövények a fűszerpolcról - Tárkony

A fűszerpolcunkon sorakozó növények gyakran többek egyszerű ízesítőknél. Számos fűszernövény egyben gyógynövény is, évezredes hagyományokkal az egészségmegőrzés és gyógyítás terén. Cikksorozatunkban ezeket a kettős szerepű növényeket mutatjuk be.

A tökéletes házi ajakbalzsam receptje

A tökéletes házi ajakbalzsam receptje

Az ajakbalzsam használata nem csupán divat vagy kényelem kérdése, sokkal inkább az ajkak egészségének és kényelmének szempontjából elengedhetetlen. Az ajkak különösen érzékenyek és sebezhetők a környezeti tényezők, például a hideg időjárás, a napfény, a szél és az alacsony páratartalom miatt.

Tedd a fürdővízbe, hogy csökkentse a vérnyomást

Tedd a fürdővízbe, hogy csökkentse a vérnyomást

A geránium illóolajat a gólyaorrfélék családjába tartozó rózsamuskátli, citromillatú muskátli és cifralevelű muskátli, illetve hibridjeik virágos-leveles hajtásaiból vagy az egész növényből állítják elő. A gólyaorr nevet csőr alakú terméséről kapta. A növények őshazája Dél-Afrika, ahol a helyiek a házuk köré ültették, hogy megóvja őket a gonosztól és a betegségektől. Európába csupán a 17. században jutott el, és főleg parfümök készítéséhez használták. Ma már Közép- és Dél-Európában, Kelet-Afrikában, Kínában

  • «
  • 1