
Látásromlás és makula degeneráció 50 felett
Az időskori makula degeneráció az 1980-as évekig igen ritka volt. Az elmúlt évtizedekben 1000%-os növekedést mutatott, melyért egyértelműen a nyugati civilizáció hatásai okolhatók.
15 / 15 db bejegyzés — 1. oldal
Az időskori makula degeneráció az 1980-as évekig igen ritka volt. Az elmúlt évtizedekben 1000%-os növekedést mutatott, melyért egyértelműen a nyugati civilizáció hatásai okolhatók.
A szemfáradtság napjainkban egyre gyakoribb probléma, különösen a sok képernyő előtt töltött idő miatt. De mi történik, amikor ez a tünet váratlanul, szinte egyik pillanatról a másikra jelentkezik?
A digitális eszközök korában szemeink minden eddiginél nagyobb terhelésnek vannak kitéve. A folyamatos képernyőhasználat, a mesterséges fény és a közeli fókuszálás fárasztja szemizmainkat. De van megoldás: a rendszeres szemtorna és a tudatos odafigyelés segíthet megelőzni a problémákat és javítani látásunk minőségét.
Képzeld el szemedet, mint egy csúcsteljesítményű kamerát, ami folyamatosan dolgozik. Bár szemünk és agyunk együttesen csak testtömegünk 2%-át teszi ki, az energia több mint negyedét használják fel. A digitális eszközök korában ez a terhelés csak fokozódik, ezért különösen fontos, hogy megfelelően "tápláljuk" szemünket.
Az édes-savanyú fekete áfonya nemcsak finom, de számos jótékony hatása van az egészségre. A vitamindús, hamvas, kék gyümölcs fogyasztása mellett számos nyomós érv szól. Az áfonya valódi szuperélelmiszer.
A vitaminhiány számos ember életét érinti világszerte, gyakran rejtőzik a mindennapok apró tünetei mögött. Vitaminegyensúlyunk fenntartása elengedhetetlen a szervezetünk optimális működéséhez, hiszen ezek a kis molekulák létfontosságú szerepet töltenek be számos biológiai folyamatban, az immunrendszer erősítésétől kezdve az energiatermelésen át a csontok egészségének megőrzéséig.
Ezzel a módszerrel semlegesítheted a szemedet érő káros hatásokat
Egyszer kell megtanulni, és naponta csak pár percet rászánni.
A gyaloglás nem csupán egyszerű helyváltoztatás, hanem egy rendkívül hatékony eszköz egészségünk megőrzésében. Napi 15-20 perc séta már jelentős pozitív változásokat hozhat életünkbe. Vizsgáljuk meg, milyen előnyökre számíthatunk, ha rendszeresen gyalogolunk!
A szemorvosok gyakran döntenek úgy, hogy ha a negyvenes éveid közepére értél, szemüvegre van szükség.. Az automatikus feltételezés, hogy a negyvenes éveid közepére érve többé képtelen vagy szemüveg nélkül olvasni, egy szerencsétlen közhiedelem, amelyet túlságosan sok ember oszt.
Szinte naponta megesik, hogy előre érezzük, sikerülni fog vagy nem, amit elterveztünk. Utólag persze bosszankodunk: miért nem hallgattunk a megérzésünkre? De valóbban megérzés-e, vagy inkább valami más, amikor az ember tudni véli, hogyan alakulnak majd dolgai a jövőben?
A szem természetes öregedése mellett a szemet ért környezeti ártalmak eredményezik a szemfáradást, látásromlást. Mit kell tennünk ez ellen?
11 egyszerű lépés az élesebb látásért
Azon növényfajok közül, amelyeknek a beporzását döntően a szél vagy az eső végzi, egyetlen egynek a virágát sem észleli kékként az emberi szem!
A sírás az emberi élet természetes része, és számos pozitív hatása van. Először is, a sírás lehetővé teszi az érzelmi feszültség levezetését. Amikor sírunk, a test olyan hormonokat termel, mint az endorfinok és az oxcitocin, amelyek segítik az érzelmi megkönnyebbülést és az érzéseink kezelését. Emellett a sírás stresszcsökkentő hatással bír, mivel csökkenti a kortizol nevű stresszhormon szintjét.