Tovább tárolhatod a fűszereket és a gyógynövényeket, ha megfogadod ezeket a tanácsokat
Az alábbiakban néhány olyan módszert mutatunk be, amelyek segítségével hosszabb ideig megőrizhetjük a fűszernövények aromáját és a gyógynövények hatóanyagait.
7 / 7 db bejegyzés — 1. oldal
Az alábbiakban néhány olyan módszert mutatunk be, amelyek segítségével hosszabb ideig megőrizhetjük a fűszernövények aromáját és a gyógynövények hatóanyagait.
Több fűszernövény is szépen eléldegél télen az ablakpárkányon, érdemes kísérletezni. Kezdjük a kevésbé érzékeny növényekkel, amelyek jobban tűrik a konyha melegét, az éjszakai lehűlést és a változó páratartalmat, pl. a metélőhagymával, kakukkfűvel, levélpetrezselyemmel.
Nem kell nagy konyhakert ahhoz, hogy saját magunk termeljük meg gyógy- és fűszernövényeinket. Sőt, szinte kert sem kell. A legtöbb növény jól érzi magát az erkélyen vagy az ablakpárkányon is. Akkor is, ha nagyon kis helyen termesztünk fűszernövényeket, bő mennyiséget gyűjthetünk belőlük és tartósíthatunk télre.
A fűszerpolcunkon sorakozó növények gyakran többek egyszerű ízesítőknél. Számos fűszernövény egyben gyógynövény is, évezredes hagyományokkal az egészségmegőrzés és gyógyítás terén. Cikksorozatunkban ezeket a kettős szerepű növényeket mutatjuk be.
A fűszerpolcunkon sorakozó növények gyakran többek egyszerű ízesítőknél. Számos fűszernövény egyben gyógynövény is, évezredes hagyományokkal az egészségmegőrzés és gyógyítás terén. Cikksorozatunkban ezeket a kettős szerepű növényeket mutatjuk be, kezdve a sokoldalú korianderrel.
A konyhánkban használt fűszerek gyakran rejtett kincsek, melyek nem csupán ételeink ízét gazdagítják, de egészségünkre is jótékony hatással lehetnek. Sorozatunk első részében a kardamomot vesszük górcső alá, ezt az aromás fűszert, amely évezredek óta fontos szerepet játszik mind a gasztronómiában, mind a gyógyászatban.
Csodás gyógyhatása is van: megszünteti a gyomorégést, és kihajtja a vesehomokot, vesekövet is.