Miért érdemes kipróbálni?

A hagyományos lekvárkészítés gyakran órákon át tartó, fárasztó kevergetéssel jár. Ez a módszer azonban felszabadít minket a tűzhely mellől. A sütő veszi át a főszerepet, mi pedig nyugodtan végezhetjük egyéb teendőinket, amíg a lekvárunk készül.

A sült szőlőlekvár készítésének fortélyai

1. Előkészítés: Alaposan mossuk meg a szőlőt, majd szemezzük le.
2. Sütés: A szőlőszemeket terítsük szét egy tepsiben, és 100 fokos sütőben puhítsuk őket. Az idő függ a szőlő lédússágától, de akkor jó, ha már kiengedték a levüket.
3. Paszírozás: A puha, leves szőlőt egy paradicsompaszírozón nyomjuk át. Ez a lépés eltávolítja a magokat és a héjat, így kapunk egy selymes, krémes állagú lekvárt.
4. Sűrítés: Ha a lekvár még túl folyós, tegyük vissza a tűzhelyre, és főzzük tovább, amíg el nem éri a kívánt állagot.

A sült szőlőlekvár egészséges!

Ez a módszer általában feleslegessé teszi a cukor hozzáadását. A sütés során a szőlő természetes cukortartalma koncentrálódik, így egy intenzív, természetesen édes lekvárt kapunk. Persze, ha mégis úgy érezzük, hogy nem elég édes, vagy kifejezetten savanykás szőlőt használtunk, akkor nyugodtan adjunk hozzá egy kis cukrot ízlés szerint.

Egy csipetnyi gasztronómiai varázslat

A sült szőlőlekvár ízvilága egészen egyedi. A sütés során karamellizálódó cukrok és a szőlő természetes aromái egy komplexebb, mélyebb ízt eredményeznek, mint amit a hagyományos módszerrel készült lekvároknál megszoktunk. Ez a lekvár remekül illik reggeli pirítósra, de használhatjuk sütemények töltelékeként, vagy akár sajtok mellé is kínálhatjuk - a lehetőségek határtalanok!

Egészséges finomság

Bár a lekvár készítése során elveszítünk néhányat a friss szőlő jótékony összetevői közül, még mindig értékes forrása marad az antioxidánsoknak és rostoknak. Ráadásul, mivel nem adunk hozzá tartósítószert, ez egy teljesen természetes, egészséges alternatívája lehet a bolti lekvároknak.

Tudtad, hogy a szőlő magja igazi kincset rejt?  Itt olvashatsz róla bővebben: