Csontjaink általában elég sűrűek és elég erősek ahhoz, hogy elbírják súlyunkat és elnyeljék a legtöbb ütést. Az életkor előrehaladtával csontjai természetes módon veszítenek sűrűségükből.
A legtöbb ember nem tudja, hogy csontritkulása van, amíg el nem tört egy csontja. Az oszteoporózis esetén bármely csont nagyobb valószínűséggel törhet, de a leggyakrabban a csípő, a csukló és a gerinc érintett. 
A csontritkulás gyakori az 50 év felettiek körében. A szakértők becslése szerint a nők fele és négyből egy férfit is érint ez a betegség.

Mik a csontritkulás tünetei?

Az oszteoporózisnak nincsenek olyan tünetei, mint sok más egészségügyi állapotnak. Ezért az egészségügyi szolgáltatók néha csendes betegségnek nevezik. Nem fog érezni vagy észrevenni semmit, ami csontritkulásra utalhat. A leggyakoribb „tünet” a hirtelen csonttörés, különösen egy kisebb esés vagy kisebb baleset után, amely általában nem okoz kárt.

Az oszteoporózis figyelmeztető jelei a következők lehetnek:
•    Egy hüvelyk vagy több elvesztése a magasságából.
•    Változások természetes testtartásában (több hajlás vagy előrehajlás).

Mi okozza a csontritkulást?

A csontritkulás az életkor előrehaladtával fordul elő, csontjai elveszítik képességüket a regenerálódásra és a megújulásra.

Az oszteoporózis kockázati tényezői

Bárkiben kialakulhat csontritkulás. Néhány embercsoport nagyobb valószínűséggel tapasztalja meg, beleértve:
•    Bárki, aki elmúlt 50.
•    Nők, különösen posztmenopauza után 
•    Családi halmozódás 
•    A vékonyabb testalkatú embereknek gyakran kisebb a természetes csonttömege, így az esetleges veszteségek jobban érinthetik őket.
•    Dohányzó vagy dohányterméket fogyasztó emberek.
Bizonyos gyógyszerek is növelhetik a csontritkulás kialakulásának valószínűségét: 
•    Bizonyos vízhajtók
•    Kortikoszteroidok
Az étrend és a testmozgás bizonyos aspektusai nagyobb valószínűséggel okozhatják a csontritkulás kialakulását, beleértve:
•    Nem kap elegendő kalciumot, kollagént vagy D-vitamint a szervezete az étrenddel.
•    Nem végez elég fizikai aktivitást.
A csontsűrűség változásának ellenőrzése a legjobb módja a csontritkulás elkapásának, mielőtt az csonttörést okozna. Végezzen 2-3 évenként csontsűrűség-tesztet, ha elmúlt 50 éves vagy ha a családjában előfordult csontritkulás.

Hogyan csökkenthetem a csontritkulás kockázatát?

A csontritkulás megelőzéséhez általában csak a testmozgásra és annak biztosítására van szükség, hogy elegendő kalciumot, kollagént és D-vitamint vigyen be a szervezetébe. Amennyiben étrendkiegészítőket is alkalmaz érdemes természetes hatóanyagokat alkalmazni, a kálcium esetében ez a tojáshéj vagy a shilajit. Amennyiben a kollagént szeretné pótolni, hogy a csont rugalmasságát is biztosítsa, akkor a hallkollagén erre tökéletesen alkalmas, ahogy a tojáshéj membrán is. A szépség és az egészség kéz a kézben jár, ami a csontok egészségét támogatja a bőrünk számára is hasznos.
A csonttörések megelőzésének legjobb módja az, ha megelőzi a csontritkulás kialakulását mielőtt az árthatna. 


A Beauty Balance  szépségvitamin bioaktív hatóanyagai hozzájárulhatnak a haj, bőr és köröm szépségének fenntartásához, a bőr állapotának és rugalmasságának, a haj minőségének és a körmök erősítéséhez, szilárdságának javításához. A Collagén Komplex Balance pedig kifejezetten a szépség és az egészség, a porcok egészségének megőrzésére lett tervezve, összhangban korunk igényeivel.
Keresse a termékeket webáruházunkban!

Péterfia Éva
egészségfejlesztési szakértő

https://www.life-balance.hu