Mit is jelent ez? A kórokozókkal sem tudunk hatékonyan megküzdeni, folyton betegek leszünk és ami még rosszabb, nem megy a méregtelenítés és az elfajult sejteket sem tudjuk kiiktatni a testünkből. Ez pedig krónikus betegségekhez, korai öregedéshez fog vezetni.
Azt azonban már kevesen tudják, hogy mit lehet ez ellen tenni
A jó immunrendszer képes felismeri és kiiktatni az idegen külső betolakodókat: vírusokat, baktériumokat, egyéb parazitákat, véd a fertőzésekkel szemben. Felismeri és lebontja a bennünket már nem szolgáló, elöregedett, elfajultsejteket is. Mindez az immunrendszer pontos és összehangolt munkájának köszönhető. Legfontosabb részei a csecsemőmirigy, a lép, a csontvelő, a máj, a belek, a nyirokcsomók, a mandulák és a vérben keringő fehérvérsejtek. Köztük folyamatos az információcsere zajlik a hormonrendszer, a nyirok- és az idegsejtek segítségével.
Velünk született immunitásunk folyamatosan érik, ahogy egyre többkülső hatás ér bennünket. Ezt az érési folyamatot nagyban meghatározza születésünk módja, az anyatejes táplálás, később a hozzátáplálás, a környezet, amelyben nevelkedünk. Gyógyszerek, főleg antibiotikumok, savcsökkentők, szteroidokóriási rombolást végeznek az immunrendszerben!!!
Szervezetünk emlékszik azokra a kórokozókra, amelyekkel már egyszer találkozott, így a memóriasejtek segítségével gyorsan tud reagálni immunrendszerünk egy következő találkozáskor. Ha az immunrendszer nem képes megkülönböztetni a sajátot az idegentől és a saját sejtalkotók ellen lép támadásba - autoimmun betegségekről beszélünk. Amikor az immunrendszer túl erősen válaszol az ingerekre, akkor észleljük az allergiás reakciót, ha pedig ,,gyenge” az immunrendszer, akkor a leggyengébb kórokozók is megbetegedést okoznak. Sajnos érzékelhetően több az immunrendszeri problémával küszködő gyermek és felnőtt egyaránt.
Az immunrendszer öregszik és vele együtt hanyatlanak szerveink, ez pedig öregedéshez és betegségekhez vezet.
Mi az, ami gyengíti a védekezőképességünket?
Egészségtelen táplálkozás, mozgáshiány, folyadékhiány és stressz bizonyítottan rossz hatással van immunrendszerünkre.
Mit tehetünk az immunrendszerünkért?
Táplálkozzunk egészségesen! A stresszkezelésére kapcsolódjunk ki, hallgassunk zenét, menjünk ki a természetbe, meditáljunk, imádkozzunk! Figyeljünk oda arra, hogy megfelelő mennyiségű folyadékot, friss zöldséget és gyümölcsöt illesszünk az étrendünkbe! A legtöbbjük nyersen elfogyasztva a legegészségesebb, de főzve, párolva is képesek kifejteni jótékony hatásukat. Ha pedig úgy érezzük, hogy valamilyen oknál fogva nem tudjuk biztosítani a szervezetünknek azt a vitamin- és ásványi anyagmennyiséget, amire szüksége van, egyeztessünk szakemberekkel, hogy milyen étrend-kiegészítőket, vitaminokat illesszünk be étrendünk mellé.
Léteznek olyan táplálék-kiegészítők is, amelyekkel helyreállíthatjuk a gyenge vagy rosszul működő immunrendszer egyensúlyát. Ennek legapróbb, legelemibb ősi anyaga a TRANSZFER FAKTOR!
Kérdezze meg a szakembertől, hogyan tudja az egész család immunrendszerét természetes módon támogatni. Hogy tudják átvészelni a téli időszakot betegségek nélkül? Hogyan lehet az idő kerekét visszaforgatni és egészségben megélni az idős kort fizikai és szellemi leépülés nélkül, mert ez a természetes.
Összeállította:
Dr. József Erika, háziorvos