
Ültesd őket egymás mellé, és duplázd meg a termést!
Ha okosan szórod el a megfelelő növény vetőmagokat, a lehető legkisebb energia befektetéssel a legkörnyezetkímélőbb módon leszel képes megtermelni magadnak és családodnak a szükséges zöldségeket.
10 / 10 db bejegyzés — 1. oldal
Ha okosan szórod el a megfelelő növény vetőmagokat, a lehető legkisebb energia befektetéssel a legkörnyezetkímélőbb módon leszel képes megtermelni magadnak és családodnak a szükséges zöldségeket.
Az illóolajok nem csak az aromaterápiában hasznosak - a kertben is kiváló szolgálatot tesznek természetes növényvédő szerként. Használatukkal vegyszermentes módon védhetjük meg növényeinket a kártevőktől.
A növénytársítás nem csupán helytakarékossági kérdés. A megfelelően társított növények védik és segítik egymás fejlődését, javítják a talaj minőségét és természetes védelmet nyújtanak a kártevők ellen. A növények között kialakuló kölcsönhatások alapulhatnak gyökérváladékokon, illóanyagokon vagy egyszerűen a növekedési formák kiegészítő jellegén. A sikeres társításhoz figyelembe kell venni a növények tápanyagigényét, gyökérmélységét és növekedési ütemét.
A fényszegény hónapok beköszöntével különös figyelmet kell fordítanunk növényeink gondozására. Fantasztikus fejlődésre és virágzási csúcsra csak akkor számíthatunk, ha rendelkezünk egy télikerttel. Az átlag szobanövények, mint a fokföldi ibolya, flamingóvirág, és vitorlásvirág, csak mérsékelt díszítéssel örvendeztethetnek meg minket, és a hibiszkusz is csak néhány virág erejéig pompázik.
Azt hiszed, egyedül vagy a konyhádban? Tévedés! Apró, szárnyaló lakótársaid már lehet, hogy most is ott köröznek a lisztesdobozod körül, készen állva, hogy tönkretegyék a karácsonyi sütemények alapanyagait. De ne ess pánikba – felvértezünk minden tudással, hogy megnyerd ezt a csatát!
Bármilyen körültekintően is ápoljuk szobanövényeinket, sajnos nincs 100 százalékos recept a rovarkártevők elkerülésére. A levéltetvekkel, pajzstetvekkel, atkákkal és lisztecskékkel sajnos minden növénytartó megismerkedik. Ha rendszeresen átvizsgáljuk a növényeinket, időben felismerjük a kártevőt, hatékonyabban védekezhetünk ellenük.
Valahogy úgy érezhetjük, a bio-kertészkedés napjaink találmánya. Pedig ha belegondolunk, a vegyszerek és mérgek alkalmazása inkább a modern kor „vívmánya”. Viszont régen is meg kellett óvni a termést a kártevőktől, vagy megoldást kellett találni a terméshozam növelésére, és ehhez bizony komoly tudásra és nem kevés tapasztalatra volt szükség.
A fahéj csodálatos ízesítője a süteményeknek és számos más ételnek, de a biokertészek számára sokkal többet jelent. Ez a sokoldalú fűszer segíthet a dugványok gyökereztetésében, megakadályozhatja, hogy a gomba elpusztítsa a kis palántákat, és még a kártevők távol tartására is használható.
A kertben a tej használata hagyományos és hatékony módszer, amely számos előnnyel jár a növények és a kert egészségének támogatásában. Az évszázadok során a tej fontos szerepet játszott a mezőgazdaságban és a kertészetben, és ma is sokan alkalmazzák ezt a természetes megoldást.
Vegyszerek helyett érdemes ezeket kipróbálni.