Még a fagy előtt megmentheted a paprikádat! Akár 4-5 évig is teremni fog!
Akár 4-5 évig sem kell új palántát vásárolnod, évekig teremhet ugyanaz a paprikatő, ha ezt csinálod
15 / 21 db bejegyzés — 1. oldal
Akár 4-5 évig sem kell új palántát vásárolnod, évekig teremhet ugyanaz a paprikatő, ha ezt csinálod
Az égető nap alatt a fű sárgásbarna foltokban kiszárad. Hiába fordítottunk rengeteg időt és energiát az ápolására. Ez a látvány sajnos egyre gyakoribb a kertészek számára.
Október-november ideális időszak, hogy gyümölcsfa csemetéket, szőlőoltványt, rózsabokrot, díszfát, virágzó bokrot ültessünk. A nagyobb fagyok beálltáig még van lehetőség arra, hogy a csemeték sebei -amelyek a faiskolából való kitermelés közben keletkeztek- beparásodjanak és a felszívó hajszálgyökerek kialakulása megkezdődjék, tavasszal a csemete lendületesen lombosodjék ki, gyorsan növekedjék és mielőbb termőre forduljon.
Fedezze fel a tél alá vetés előnyeit és technikáit! Megtudhatja, mely növényeknek kedvez ez az ősi módszer, és hogyan alkalmazhatja saját kertjében a jobb terméshozam érdekében.
Fedezze fel a talajtakaró komposzt előnyeit! Megtudhatja, hogyan javíthatja kertje talajéletét és termőképességét természetes módszerekkel, miközben csökkenti a kertészeti munkákat.
A növényvédő szerek használata, akár otthon, akár mezőgazdasági szinten, komoly következményekkel jár környezetünkre.
A kerti munka környezetnek jó, de egy tanulmány szerint az érzelmi jólétünket is javíthatja, és boldogabbá tehet.
Ha ügyesen válogatjuk össze az ágyásokba, dézsákba, balkonládába őket, akkor kihasználhatjuk önvédelmi mechanizmusaikat.
A fahéj csodálatos ízesítője a süteményeknek és számos más ételnek, de a biokertészek számára sokkal többet jelent. Ez a sokoldalú fűszer segíthet a dugványok gyökereztetésében, megakadályozhatja, hogy a gomba elpusztítsa a kis palántákat, és még a kártevők távol tartására is használható.
Az almaecet jótékony hatásaival könyveket lehet megtölteni. Ám nem csak egészségünkkel tehet csodát, a kertészkedők is számos módon vehetik hasznát. Nézzük mire és hogyan használjuk:
A korai zöldségfélék betakarítása után az ágyásukba újabb növényeket vethetünk, palántázhatunk. Ezek szedését követően őszig még termeszthetők rövid tenyészidejű fajták. Fontos, hogy az egymás utáni vetéskor olyan zöldségfajokat vessünk, amelyek nem, vagy kevésbé befolyásolják egymás fejlődését.
Az egyik legnagyobb kihívás a kertfenntartásban a talajlakó kártevők elleni harc. Ez egy folyamatos tevékenység, ami lehet prevenció, vagy veszett szélmalomharc.
A gyümölcsök, zöldségek is ízetlenek és aprók lehetnek miatta!
Miért érdemes belefognunk a komposztálásba?
Nem csak a piros szárnyú fekete pöttyös bogárkát nevezzük katicabogárnak.