
Ismerd meg a csontforrasztó, sebgyógyító fekete nadálytő hatékony felhasználási lehetőségeit!

Napjainkban keveset hallunk róla, de a fekete nadálytő, mint gyógynövény, nagy múltra tekinthet vissza.
15 / 197 db bejegyzés — 1. oldal
Napjainkban keveset hallunk róla, de a fekete nadálytő, mint gyógynövény, nagy múltra tekinthet vissza.
Régen erős illata miatt úgy vélték, hogy ez csakis az istenek lakomáját fűszerezheti, éppen ezért az ókorban nagyon kedvelték ezt a növényt, amellyel legfőképpen húsokat és hüvelyeseket ízesítettek. A borsfű népies elnevezései: borsikafű, csombor, kerti csombor, bécsi rozmaring, hurkafű.
Az eper a természet ajándéka, különlegesen finom aromája miatt az egyik legkedveltebb gyümölcs a világon. Ám ez a piros gyümölcs nem csak látványával és ízével varázsol el minket.
Egy kis odafigyeléssel bámulatos eredményt érhetünk el.
A legtöbb, ebben a cikkben bemutatásra kerülő gyógynövényt nem csak nagyanyáink használták, hiszen a tudomány is felfedezte már hatékonyságukat, és előszeretettel ajánlják a „női bajokra”. Ezek a gyógynövények kivétel nélkül megvásárolhatóak a bioboltokban kiváló minőségben, de a vállalkozó kedvűek akár saját maguk is begyűjthetik
Ez a kérdés még a szakembereket is megosztja, mert mindkét módszer mellett szólnak érvek és ellenérvek, ám a legtöbben egyetértenek abban, hogy balkonnövények öntözésének optimális ideje többnyire a kora reggel.
A titkos teakeverék ősidőktől fogva a mai Kanada területén élő Ojibwa indiánok szent itala volt. A törzs testi-lelki gyógyítói észak-Amerika gyógyfüveiből olyan orvosságot készítettek, „amely megtisztítja a testet, és ismét harmóniába hozza azt a Nagy Szellemmel".
A kamilla napjaink egyik legkedveltebb gyógynövénye. Oldalaink kevésnek bizonyulnának, ha felhasználási területeit mind fel akarnánk sorolni.
Bármilyen hihetetlen a az orgona bizony sokoldalú gyógynövény is! Az orgonabokor a tavasz egyik legbódítóbb illatú virágával örvendeztet meg bennünket.
Az ősi, szimpla rózsaszín mellett ma már számtalan különböző színű, alakú leandervirágot csodálhatunk meg. A leanderek virágzása a hőmérséklettől is függ, bárhonnan is származnak, hűvösben nem virágoznak, csak ha a nappali hőmérséklet eléri a +20 C fokot.
Biztosan te is etted, de tudtad, miért jó?
A „ha a kisujjadat nyújtod, a végén az egész karodat akarja” mondás nagyon igaz az olyan, gyökerével erősen terjedő kerti gyomnövényre, mint pl. a tarackbúza. A gyökerein keresztül kiválasztott anyagokkal tör utat magának, ugyanis ezzel gátolja más növények növekedését. A tarackbúza gyökerei még a burgonya gumóját is képesek átfúrni.
A legjobb akkor kiásni ehhez a recepthez a pitypangot, amikor még javában virágzik, de sem túl zsenge, sem túl öreg a növény, és nincsenek még rajta fehér vitorlás magok.
Az inszomnia, vagyis a kóros álmatlanság egyre több embert érint világszerte. Az álmatlanság különböző formáit tapasztalhatjuk, mint az elalvás nehézsége, az alvás fenntartásának zavara, korai ébredés, vagy a rendszeresen nem pihentető, gyenge minőségű alvás.
Az időjárás változása a növények életére is hatással van. Elsősorban a napfény, a hőmérséklet és a csapadék, amire ők is képesek reagálni. A növények időjóslásának legnagyobb része a csapadék jövendölésében mutatkozik meg, melynek alapja a levegő páratartalmának megemelkedése.