
Így készül a híres erdélyi fenyőrügyszirup - főzni sem kell
Először szedünk egy jó adag fenyőrügyet, ügyelve arra, hogy forgalom elöl elzárt, nem szennyezett helyről gyűjtsük.
15 / 17 db bejegyzés — 1. oldal
Először szedünk egy jó adag fenyőrügyet, ügyelve arra, hogy forgalom elöl elzárt, nem szennyezett helyről gyűjtsük.
Az enyhe tél, a korán beköszöntő tavasz ellenére reggelente nehezebben bújunk ki az ágyból, és sokan érzik azt, hogy már kora délután elfogyott az energiájuk. Az idén a légúti infekciók is elhúzódtak, gyakran visszaesnek, nehezen lábalnak ki a betegségből. Ezek bizony a tavaszi fáradtság, az immunrendszer kimerültségének a jelei.
A sikeres kertészkedés egyik alapja az egészséges palánták nevelése. Összegyűjtöttük a legfontosabb praktikákat a megfelelő időzítéstől a fényellátáson át a tápanyag utánpótlásig, hogy idén különösen erős, ellenálló növényeket nevelhessen otthonában. Gyakorlati tanácsainkkal minden kezdő és haladó kertész sikerrel veheti az akadályokat a palántanevelés során.
Az okostelefonok elterjedésével egyre többen tapasztalnak alvászavarokat. A képernyők által kibocsátott kék fény jelentősen befolyásolja szervezetünk természetes alvás-ébrenlét ciklusát, különösen a melatonin hormon termelődését.
Január végén, február elején sokan tapasztaljuk ugyanazokat a tüneteket: fáradtság, levertség, motiválatlanság. Bár gyakran a téli depresszióra vagy a hosszú, sötét napokra fogjuk, a háttérben sokszor D-vitamin hiány állhat. De miért éppen ilyenkor, és mit tehetünk ellene?
Az otthoni növényszaporítás nem újdonság a hobbikertészeknek sem, de az örökzöldek dugványozásáról mégis keveset lehet hallani. Pedig ha például sövényt szeretnénk, sok fölösleges kiadástól megkíméljük magunkat, ha a tujákat házilag szaporítjuk.
Vízkeresztet követően a legtöbben kidobják a karácsonyfát, pedig a pompázatos szobadísz nem csak a szemétre kerülhet! Ha még most bontaná le a fát, akkor még nem késő megfontolni az alábbi lehetőségeket:
Sokan idegenkednek a műanyag fenyőtől, és valljuk be, az igazi fenyőillatot nehéz pótolni. De nem kell lemondanunk az elő fáról, ha védeni akarjuk a környezettünket. Vásároljunk gyökeres fát, és az alábbi tanácsokkal jövőre már a kertünk dísze válik.
Ki ne ismerné azt a frusztráló élményt, amikor a legmélyebb álomból hirtelen felriadunk, és hiába próbálkozunk, képtelenek vagyunk visszaaludni? Bár elsőre logikusnak tűnhet megnézni, mennyi az idő, vagy görgetni kicsit a telefonon, amíg újra elálmosodunk, a szakértők szerint épp ezzel rontjuk tovább a helyzetet.
Görcsoldó hatású, főleg a hasnyálmirigy, a gyomor és az epehólyag területén, de csillapítja a fejfájást, és jó az arcüreg problémákra is.
Érdekes összefüggésre bukkantak a kutatók a klímaváltozás és bolygónk fényességének kapcsolatában. Úgy tűnik, a Föld egyre kevesebb fényt ver vissza az űrbe, ami nemcsak esztétikai kérdés, hanem komoly következményekkel járhat éghajlatunkra nézve is.
Az ősz beköszöntével sokan érezzük, hogy nemcsak a levegő hűl le, hanem a hangulatunk is borúsabbá válik. Ez nem véletlen: a rövidülő nappalok mélyebben hatnak ránk, mint gondolnánk. De miért is olyan fontos ez? Mert a fényhiány hatásai átszövik mindennapjainkat, befolyásolják energiaszintünket, hangulatunkat, sőt, még az egészségünket is.
A világon elsőként Svédországban iktatták törvénybe, hogy tilos a gyerekeket fizikailag bántalmazni mind otthon, mind az iskolában
A lepkeorchideák varázslatos szépsége sokakat rabul ejt, de gondozásuk nem mindig egyszerű feladat. Ne aggódj, néhány trükkel te is profi orchideanevelővé válhatsz! Íme egy útmutató, ami segít, hogy ezek a kényes növények hosszú ideig díszítsék otthonod.
A fenyők ősidők óta az örök élet szimbólumai. Ezt a címet nem csak télen-nyáron ragyogó, üde zöld színüknek köszönhetik, hanem annak is, hogy őseink réges-régen felfedezték már, mennyi csodálatos hatóanyaggal segíthetnek abban, hogy egészségünket megőrizzük és legyőzzük a betegségeket.