Literenként akár 370 ezer műanyag részecskét is tartalmazhatnak a palackos ásványvizek
Eddig senki sem tudta, hogy pontosan mennyi van belőlük az ivóvízben, de egy új technológiának köszönhetően nemrég sikerült elemezni a palackos vizet.
15 / 19 db bejegyzés — 1. oldal
Eddig senki sem tudta, hogy pontosan mennyi van belőlük az ivóvízben, de egy új technológiának köszönhetően nemrég sikerült elemezni a palackos vizet.
Először találtak mikroműanyagokat delfinek leheletében, ami arra utal, hogy a tengeri emlősök belélegzik a potenciálisan káros szennyező anyagokat, amikor feljönnek levegőért.
Az írországi kutatók a két centiméter hosszú bolharákot (Gammarus duebeni) tanulmányozva arra a nem várt eredményre jutottak, hogy a kicsiny rákféle nemcsak elfogyasztja a mikroműanyag szemcséket, de hihetetlenül gyorsan lebontja nanoműanyaggá.
Hogyan készíthet hatékony, természetes súrolószereket otthon található alapanyagokból? Mutatunk pár környezetbarát megoldások erős és enyhe szennyeződésekre egyaránt.
A környezetszennyezés egy újabb aggasztó következményére derült fény: mikroműanyagok jelentek meg a férfiak és a kan kutyák heréiben. Ez a felfedezés komoly kérdéseket vet fel a termékenységgel és az általános egészséggel kapcsolatban. Nézzük meg közelebbről, mit jelent ez a jelenség, és milyen következményekkel járhat.
Florida új törvénye betiltja a lufieregetést, hogy védje a tengeri élővilágot. De, miért veszélyesek a léggömbök, és milyen hatással vannak a környezetre!
Kínai kutatók egy nagyon egyszerű és meglepően hatásos módszert találtak arra, hogy ezeket a potenciálisan káros részecskéket eltávolítsuk a csapvízből.
A mikroműanyagokat tartalmazó artériás plakkokkal rendelkező emberek nagyobb valószínűséggel kapnak szívrohamot vagy stroke-ot, mint a műanyagmentes plakkokkal rendelkezők, ami arra utal, hogy a mikroműanyagok hozzájárulhatnak a szívbetegségek kialakulásához.
Hongkongi kutatók szerint egyetlen gép 120 millió műanyag mikroszálat bocsáthat a levegőbe évente.
Az esővíz ma már a Föld minden pontján túl szennyezett ahhoz, hogy emberi fogyasztásra alkalmas legyen, mert a mérgező kémiai anyagok jelenléte meghaladja az ajánlott határértékeket.
A világ műanyaghulladékának csaknem egyharmada polipropilén, egy kemény műanyag, amelyet palackkupakok és élelmiszer-tárolók készítésére használnak, és amelynek lebomlása több száz évig is eltarthat. Most azonban tudósok a talajban található két gombatörzset arra használtak fel, hogy mindössze 140 nap alatt lebontsák a laboratóriumi polipropilénmintákat.
Ahhoz, hogy az egyre nagyobb problémát okozó szennyezettség csökkenjen, kiemelten fontos a lakosság hozzájárulása.
Nagy arányban szennyezettek mikroműanyaggal az emberi szervek egy új kutatás szerint. Amerikai szakértők az általuk vizsgált mind a 47 mintában találtak apró műanyag töredékeket.
Naponta mintegy tízmillió mikroműanyag-részecske kerül a kék bálnák emésztőrendszerébe egy új tanulmány szerint. Ezzel a hatalmas tengeri emlősök a legnagyobb műanyagszemét-fogyasztók a világon.
Már az 1950-es évek óta nyelik le a mikroműanyagokat a halak, ezek koncentrációja pedig folyamatosan növekedett a beleikben.