Ezzel az egyszerű csalánkenőccsel búcsút inthetsz a visszérnek
Ez a nem túl bonyolult krém nagyon hasznos problémás arcra, és a visszereket is szépen enyhíti.
11 / 11 db bejegyzés — 1. oldal
Ez a nem túl bonyolult krém nagyon hasznos problémás arcra, és a visszereket is szépen enyhíti.
Az apró pirosas-lilás virágairól és leveiről könnyen felismerhető piros árvacsalán az ajakosvirágúak rendjébe tartozik. Igénytelen, általában mezőkön, utak mellett, szántók környékén nő, de kertekben is lehet vele találkozni. Az árvacsalán számos gyógyhatással rendelkezik. Mire jó az árvacsalán? Többek között, ha a leveleit vágott sebre tesszük, csillapítja a vérzést, és gyorsítja a regenerációt. Emellett vízhajtó, gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatással is rendelkezik.
Híres osztrák botanikus és írónő, Maria Treben, a gyógynövény gyógyászat, és az alternatív kezelési gyógymódok specialistája szerint, ha valaki jobban megismeri a csalánt, többé nem tud lemondani róla, egészen biztosan beiktatja hétköznapjaiba.
A csalán az egyik legnépszerűbb és legsokoldalúbb gyógynövény, de ahhoz, hogy egész évben élvezhessük jótékony hatását, tartalékolnunk kell belőle a hideg hónapokra is. Ehhez a legegyszerűbb módszer a szárítás. Ám nem mindegy hogyan csináljuk.
Régen rendszeresen csapkodták vele magukat az emberek. Nem önkínzásból, hanem hogy egészségesek maradjanak.
Bár sokan idegenkednek tőle, a csalánból nagyon finom ételek készíthetők. Természetesen az elkészült ételek nem csípnek, kellemesen savanykás, üde zöld ízük lesz. Íme kedvcsinálónak két recept:
Régi, jól bevált módszer, amit biokertész imád! Az eredmény látványos és természetesen vegyszermentes.
A vízvisszatartás problémája jelen van sokak életében, különösen gyakran érintve nőket, akik tapasztalhatják a kezük és lábuk duzzadását. Ennek kiváltó oka lehet a hosszú ideig tartó ülés vagy állás, a túlzott só- és alkoholfogyasztás, vagy akár az elégtelen folyadékbevitel is.
Nem mellesleg ennél egészségesebbet nehéz találni kora tavasszal.
Bár sokan ismerik az árokparton, kertvégeken, mezők, szántók szélén megbújó növényt, azt is tudják, hogy nagyon egészséges, mégsem használják ki fantasztikus erejét.
Mivel az ételallergia és az ételintolerancia részben hasonló panaszokat okoz (émelygés, hányás, görcsös hasi fájdalom, hasmenés), gyakran összekeverik a kettőt. Sorozatunkból segítünk felismerni a tüneteket, és olyan módszereket is javaslunk, amivel ezeket enyhíthetjük vagy akár meg is szüntethetjük.