
Tisztítókúra? Készítsük elő!
Tavasszal kiemelten érdemes foglalkozni a tisztítókúrákkal. Követve az ajánlásokat két hét alatt szépen mobilizálhatóvá válnak a lerakódott depók. Ezt követően sikeresen elvégezhetjük a tavaszi tisztítókúrát.
11 / 11 db bejegyzés — 1. oldal
Tavasszal kiemelten érdemes foglalkozni a tisztítókúrákkal. Követve az ajánlásokat két hét alatt szépen mobilizálhatóvá válnak a lerakódott depók. Ezt követően sikeresen elvégezhetjük a tavaszi tisztítókúrát.
A tavasz a megújulás évszaka. Dominánsan kapha időszak. Míg télen a kapha dósa akkumulálódik, kora tavasszal terül. A szöveti nyákok elkezdenek a felszínre kerülni, ez kórokozók táptalajául szolgál. Tavasszal a felmelegedéssel egy sor kórokozó egyébként is felerősödik.
Jótékony hatással lehet az agyműködésre, az idegrendszerre, az erekre ez az Ázsiában őshonos növény.
Manapság egyre többet hallunk lappangó, idejében nem felismert, majd később bonyodalmakat okozó prosztata bántalmakról. Régebben úgy tartották, hogy időskori betegség. Ma azt látjuk, hogy egyre több fiatalkorú férfit érint!
A „multivitamin” kifejezés hallatán sokunknak vitaminos doboz jelenik meg lelki szemei előtt. Jusson eszünkbe, hogy e vitaminok, ásványi anyagok ugyanúgy megtalálhatók a természetben is. Európában nagyjából négyszáz, Indiában hétezer feletti az ismert s használt gyógynövények száma. Az egyik legősibb gyógymód a gyógynövényekkel való gyógyítás.
A szervezet ellenálló képessége nemcsak a betegségek megelőzése, hanem a betegségekből való gyors felépülés szempontjából is fontos.
Az ayurvéda szerint a Vata alkat a legérzékenyebb típus, mely az éter és levegő elemekből áll. Ez a dosha felelős többek között a légzésért, a szívműködésért és az idegrendszeri folyamatokért. A Vata-típusú emberek jellemzően nyugtalan alvók, érzelmileg labilisabbak, különösen ősszel hajlamosak a szorongásra és bizonytalanságra. Harmonizálásukhoz javasolt a lassú jógagyakorlatok végzése, a megfelelő hidratáció, a rendszeres, meleg étkezések, valamint különböző relaxációs technikák alkalmazása.
Korunk egyik legalattomosabb betegségéről kevesen tudják, hogy valójában nem csak tünet, hanem ténylegesen betegség. Nem hagyhatjuk figyelem nélkül, mert meghatározó lehet későbbi krónikus – az egész szervezetet érintő – további elváltozások kialakulásánál. Mondhatni, előszobája több fajta súlyosabb betegségnek.
Sajnos „mérgező” környezetben élünk. Étkezéskor, a zsúfolt városokban való séta közben - és sorolhatnám- ki vagyunk téve számos vegyi ártalomnak. A toxicitást szinte lehetetlen elkerülni, így az idegrendszer, a belek, a máj és a vesék könnyen túlterheltté válhatnak.
A kurkumát az „élet fűszereként" tartják számon, az egyik legismertebb ayurvedikus gyógynövény. Gyógyászati hatása mellett fűszerként, festékanyagként és dísznövényként is közkedvelt.
Szó szerinti fordításban az Ayurveda az „Élet Tudománya”, ahol az ayur az életet, a veda pedig a teljes, tökéletes tudást jelenti.