
Most védekezz a sárgarápalégy ellen, mielőtt tönkreteszi a termést!
Az enyhe tél, a korán beköszöntött jó idő és a sok csapadék nagyon kedvez a kártevők elszaporodásának. Idén pedig komoly gondban lehetnek a kiskert tulajdonosok is.
7 / 7 db bejegyzés — 1. oldal
Az enyhe tél, a korán beköszöntött jó idő és a sok csapadék nagyon kedvez a kártevők elszaporodásának. Idén pedig komoly gondban lehetnek a kiskert tulajdonosok is.
A légúti hurutos betegségek főként a téli időszak végén, a tavasz kezdetén gyakoriak. Elsősorban a gyerekeket, az időseket és a krónikus betegeket sújtják. A D-vitamin készletünk elfogyott, friss zöldséghez még nem jutunk.
Elég erős önmagában az immunrendszerünk vagy szükséges, hogy folyamatosan támogassuk? Tudományosan bizonyított, hogy ha nem megfelelően működik a szervezetünk védekezőképessége, akkor sem a külső, sem a belső ellenségeinkkel nem tudunk megbirkózni.
Az illóolajok nem csak az aromaterápiában hasznosak - a kertben is kiváló szolgálatot tesznek természetes növényvédő szerként. Használatukkal vegyszermentes módon védhetjük meg növényeinket a kártevőktől.
Bárkinek, aki valaha vágott hagymát, ismerős az a kellemetlen érzés, amikor elkezdenek potyogni a könnyei. De vajon mi váltja ki ezt a reakciót, és hogyan védekezhetnénk ellene? A válasz egy lenyűgöző kémiai folyamatban rejlik.
Azt hiszed, egyedül vagy a konyhádban? Tévedés! Apró, szárnyaló lakótársaid már lehet, hogy most is ott köröznek a lisztesdobozod körül, készen állva, hogy tönkretegyék a karácsonyi sütemények alapanyagait. De ne ess pánikba – felvértezünk minden tudással, hogy megnyerd ezt a csatát!
A friss levegő nemcsak felfrissít, de egészségünket is védi. Új kutatások szerint a rendszeres szellőztetés lehet az egyik leghatékonyabb fegyverünk a vírusok és más kórokozók ellen. Szakértők magyarázzák, miért olyan fontos kinyitni az ablakokat, és hogyan segít ez a egyszerű módszer a betegségek megelőzésében.