Az immungyengeség tünetei
Immungyengeség alatt azt a problematikát tárgyaljuk, amikor valaki banális okok miatt, vagy éppenséggel konkrét eltérést nem találó orvosi kivizsgálás után az átlagoshoz viszonyítottan könnyebben megfázik (meghűlés, nátha), könnyen és gyakorta kap el vírusos vagy bakteriális fertőzéseket.
Alapvető védelmünk
Nap mint nap sok-sok ezer káros baktérium és vírus jut be légzéssel légúti, valamint az evéssel-ivással az emésztőrendszeri nyálkahártyáinkra anélkül, hogy ezt érzékelnénk. Azt azonban, hogy nem betegszünk meg minden alkalommal, immunrendszerünknek köszönhetjük. Ha valaki mégis a megfázik, esetleg influenzás lesz, vagy hasmenése jelentkezik, az annak a jele, hogy az immunrendszere valamilyen kórokozóval nem tudott megbirkózni.
A megfázás, az influenza és a gyakori, visszatérő fertőzések ellen immunrendszerünk erősítésével tehetünk a legtöbbet. Az immunrendszer sejtek és szervek együttese, amely megvédi a szervezetünket a baktériumok, vírusok, paraziták, támadásaitól és különböző méreganyagok káros hatásaitól.
Közhelyszerűen ismételgetett igazság, hogy immunrendszerünk kapacitásának kb. 70%-a a bélhez kötött. Valóban az emésztőrendszer hatalmas felületet jelent, ahol szervezetünk „találkozik” a külvilággal. A bevitt ételek és italok részecskéi az emésztőrendszeri nyálkahártyáinkon keresztül közvetlenül érintkezésbe lépnek a szervezetünkkel. Itt a szervezetnek nagyon fontos feladatai vannak, hiszen az elfogyasztott élelemből ki kell szelektálnia a számára, léte fenntartásához szükséges anyagokat, ugyanakkor éber védelemmel is kell rendelkeznie, hogy a nemkívánatos anyagok, valamint a kórokozók ne juthassanak át a szervezet belsejébe, vagyis maradjanak a nyálkahártyán „kívül”, ami az emésztőrendszer esetében a bél üregét jelenti.
Az immunológiai működésekben ez eddig még teljes mértékben fel sem térképezett, de meghatározó szerepe van az emésztőrendszerünkben lakó több száz fajból álló normál bélflórának. Ennek a flórának a zöme baktérium, de kis százalékban gombák is megtalálhatók benne, így nem jelentős csíraszámban a hírhedt Candida albicans is. Bélflóránknak vannak ismert, domináló, meghatározó fajai, mint pl. a Bifidobaktériumok és a Lactobacillusok.
Emésztőrendszerünk békésen él együtt ezekkel a lényekkel, sőt. Mondhatni, hogy nem létezhetnénk egymás nélkül. Szimbiózisban élünk, ami azt jelenti, hogy kölcsönösen egymás előnyére vagyunk. Mi lakhatást biztosítunk ezen hasznos mikrobák számára, míg ők sok féle módon válnak a hasznunkra. A nyálkahártyán olyan módon nyújtanak nekünk mechanikai védelmet, mint ahogyan egy gyep talaját védi a fű.
A bélhámsejtjeink rendkívül érzékenyek, ezért létfontosságú maga a mechanikai védelem, de a bélbaktériumok ennél sokszorta többet tudnak. Olyan aktív anyagokat (lizozimot és egyéb „biológiai fegyvereket”) termelnek, melyek védelmet jelentenek a károsító baktériumokkal és a parazitákkal szemben. Tehát ők maguk igyekeznek távol tartani az agresszív, károsító, a szervezetünk számára előnytelen fajokat.
Segítenek lebontani a bélbe jutó és a bélben az emésztési folyamatok során keletkező toxinokat. Részt vállalnak az emésztésből, és fontos vitaminokkal, valamint a fehérvérsejtjeinket munkára ösztönző anyagokkal látnak el minket.
Az egészségünk alapja az egészséges bélflóra, ehhez képest mégis sok támadásnak van kitéve. Néha pont az egészségünk védelme miatt: az antibiotikum kúrák szerencsére nem mindennaposak, de valódi csapást jelentenek a nekünk segítő baktériumok számára. Hatalmas pusztítást végeznek az állományukban. A rossz hír az, hogy antibiotikumok maradványai jócskán előfordulnak ételeinkben, de még ivóvizünkben is.
Fogyasszunk tehát prebiotikumokat vagy immunerősítőket!!!
A probiotikus, vagyis a normál flórát alkotó baktériumokat tartalmazó ételek is fontosak a hasznos baktériumok számának emelésében, hogy azok kiszorítsák maguk közül a károsító mikrobákat, hogy ne jusson élettér a számunkra haszontalan, vagy éppenséggel ártani képes baktériumoknak, gombáknak..
Thym Uvocal Plus kapszula
A Thym - Uvocal ® Plus, fehérje hidrolizátum ( thymus peptidek) és ásványi anyagok (2,3 mg cink és 10 mikrogramm szelén) keverékéből alkották meg, hogy támogassa a szervezet immunrendszerét.
Symbioflor terápia
Ha a bélrendszer nem optimális feladatvégzését tekintve, akkor ez nem csak az emésztésre, hanem a teljes életvitelre nézve negatívan hat, az immunrendszer legyengül, ami az általános közérzet romlásában is megmutatkozik.
A termékeket keresse a https://www.dreletero.com webáruházban