Természetesnek vesszük, hogy tiszta víz folyik a csapból, amely a felhasználást követően szennyvízként a lefolyón távozik. De mi lesz vele utána? Ha nincs lehetőségünk rákötni a csatornahálózatra, kerten belül kell megoldanunk a szennyvíz elvezetését, vagy a legoptimálisabb esetben a tisztítását. Erre már szuper berendezések találhatóak a piacon. Vannak, amelyeket csak évente egy alkalommal kell szippantani, de például az iszapzsákos technológiával ellátott berendezések esetén már a szippantás kellemetlenségeitől is megszabadulunk.

Azt már korábban bemutattuk, hogyan is működnek ezek a berendezések. De hogy mi szükséges a legoptimálisabb működéshez? Szakértő kollégáink összegyűjtötték, mire figyeljünk a használat során.

Figyeljünk, mi folyik bele!

Mint tudjuk, a biológiai szennyvíztisztítók esetében élő baktériumkultúra felel a szennyvíz tisztításáért. Baktérium-, vírusölő és egyéb erős vegyszerek elpusztíthatják azokat a mikroorganizmusokat, amelyek a szennyvízben található anyagok lebontását végzik. Éppen ezért fontos figyelni, mit engedünk le a lefolyón. Persze nem kell fenekestül felforgatni a szokásainkat, minimális odafigyeléssel is tökéletesen tisztulhat a szennyvizünk.

Mi folyhat le a tisztítóba?

A szokásos mosogatószerektől, mosószerektől és öblítőktől nem kell megválnunk. A mosogatógép tabletta sem hátrány a tisztító szempontjából. Amire viszont figyelni kell, hogy hipó és klór tartalmú vegyszereket ne használjunk.

Javasoljuk helyettük a biológiailag lebomló, ecetes, gyümölcssavas, környezetbarát tisztítószerek használatát, amelyek már szinte bármilyen háztartási boltban megtalálhatóak, illetve az alábbi webshopban is beszerezhetőek: https://okotisztitoszer.hu/

Mit ne engedjünk le a lefolyón?

Logikusan belegondolva azok az anyagok, amelyek árthatnak az élővilágnak, ártalmasak a szennyvíztisztító baktériumkultúrájára nézve is. Ezért nem javasolt leengedni a lefolyón:

  • olajokat, olajszármazékokat és nagy mennyiségű konyhai használt sütőolajat
  • féreg-, rovar- és rágcsálóírtó mérgeket
  • lakkokat, hígítókat, festékeket, beleértve a hajfestékeket is
  • technológiai vizeket, például vízlágyító berendezés sóoldata, kondenzációs kazán vize

Erre gyártótól és típustól függetlenül figyelnünk kell, hiszen az alap működési elv ugyanaz. Minden hasonló berendezésben, élő baktériumkultúra felel a szennyvíz tisztításáért.

A víz körforgása a kertünkben

A A.B.Clear biológiai szennyvíztisztító által megtisztított víz jóval tisztább, mint a jogszabályban meghatározott minimum értékek. A közel 98%-os tisztaságú víz így akár tőlocsolással a kert gondozására is újrahasznosítható.

Ha további kérdése merülne fel a szennyvíztisztító használatával kapcsolatban, kérdezze ÖkoTech-Home Kft szakembereit!

www.okotechhome.hu
Telefon: +36 33 200 211
Mobil: +36 70 466 7704