Zárjunk be mindent napközben
Napközben tartsuk csukva az ablakokat és húzzuk be a sötétítőket, hogy megakadályozzuk a hő bejutását. Éjszaka viszont nyissuk ki az ablakokat, hogy beengedjük a hűvösebb levegőt.
Kerüljük a sütés-főzést
A sütés és főzés jelentős hőtermeléssel jár, így a forró nyári napokon inkább válasszunk olyan ételeket, amelyek elkészítéséhez nem szükséges a tűzhely vagy a sütő használata.
Trükközzünk a ventilátorral
Szőnyegek eltávolítása
A szőnyegek is felmelegszenek, így érdemes eltávolítani őket, és hideg vízzel felmosni a padlót, hogy csökkentsük a hőmérsékletet.
Vizes lepedő az ablakba
Szellőztetéskor tegyünk hideg vizes lepedőt a nyitott ablakba, hogy a beáramló levegő hűvösebb legyen.
Kapcsoljuk ki a kütyüket
Az éppen nem használt elektronikai eszközöket kapcsoljuk ki és húzzuk ki a konnektorból, mivel ezek is hőt termelnek. A laptop és a számítógép csak úgy ontja magából a meleget
Jégkocka az asztalon
Tegyünk egy tál jégkockát a szobában, ahol tartózkodunk. Ez segít lehűteni a levegőt, és még egy hűsítő limonádét is készíthetünk belőle.
Pamut ágynemű és ruházat
Viseljünk lenge, légáteresztő pamut ruhákat, és használjunk pamut ágyneműt, hogy kellemesebb legyen az alvás. Kerüljük a sötét színű ruhákat, amelyek több hőt nyelnek el.
A növények kellemesebbé teszik a klímát
Helyezzünk el növényeket a lakásban, mivel a párologtatásuk hűsíti a levegőt. A nagyobb levelű növények különösen hatékonyak lehetnek.
Árnyékolás
Az ablakok külső árnyékolása, például napellenzők vagy redőnyök használata segít megakadályozni, hogy a napfény közvetlenül bejusson a lakásba, ezáltal csökkentve a hőmérsékletet.
Ezekkel az egyszerű praktikákkal hatékonyan csökkenthetjük a lakás hőmérsékletét klíma nélkül is, és élvezhetjük a nyári napokat anélkül, hogy szenvednénk a hőségtől.