Mikulásvirág: A karácsonyi klasszikus, ami utálja a forró radiátort

Hiába a karácsony sztárja, a mikulásvirág meglepően szerény igényű – már ami a hőmérsékletet illeti. Míg mi +23 fokon érezzük jól magunkat, neki a 16-20 fok az ideális. A vásárlásnál figyelj a apró, sárga virágokra a színes fellevelek között – ha ezeket nem látod, inkább keresgélj tovább. És bár a növény szereti a fényt, a radiátor melletti ablakpárkány a biztos út a hervadáshoz.

Karácsonyi kaktusz: A brazil díva, aki imádja a páratartalmat

Ez a növény igazi díva – de megéri a extra figyelmet! Képzeld, eredeti élőhelyén fákon él, így nem csoda, hogy nálunk is különleges bánásmódot igényel. A trükk? Tegyél kavicsokat a cserép alá egy tálcára, és tartsd azokat nedvesen. Így teremthetsz neki mini-trópusi környezetet még a száraz, fűtött lakásban is.

Amarillisz: A kezdő növényrajongók legjobb barátja

Ha még csak most ismerkedsz a növénygondozással, az amarillisz neked való! Ez a növény olyan, mint egy megbízható barát – nem követel sokat, mégis hetekig tartó virágpompával hálálja meg a figyelmet. Ne ijedj meg, ha először csak egy magányos virágszár jelenik meg levelek nélkül – ez teljesen normális, a zöld "ruha" később érkezik.

Ciklámen: A hűvös szépség

A ciklámen olyan, mint az a barátod, aki télen is rövidujjúban jár – imádja a hideget! Ha távfűtéses lakásban élsz, keress neki egy hűvösebb sarkot, lehetőleg az ablak közelében, de radiátortól távol. 15 fok körül érzi magát a legjobban, szóval tökéletes lehet egy ritkábban használt, de világos helyiségben.

Papírfehér (Paperwhite) nárcisz: A tavaszkövet

Ki mondta, hogy a nárcisz csak tavasszal virágozhat? A papírfehér nárcisz, vagy ahogy a virágboltokban gyakran találkozhatunk vele, a Paperwhite, télen is bearanyozza az otthonod. Akár kavicsok között, akár földben neveled, a trükk a hűvös hely és a megfelelő vízmennyiség. És igen, minél nagyobb hagymát választasz, annál impozánsabb virágzásra számíthatsz!

Pro tipp: Ha több növényt is tartasz, érdemes egy páramérőt beszerezni. A legtöbb karácsonyi növény imádja a párás levegőt, de utálja a túlöntözést – ez segít megtalálni az arany középutat!