Így csökkentsd kerted ökológiai lábnyomát
A növényvédő szerek használata, akár otthon, akár mezőgazdasági szinten, komoly következményekkel jár környezetünkre.
8 / 8 db bejegyzés — 1. oldal
A növényvédő szerek használata, akár otthon, akár mezőgazdasági szinten, komoly következményekkel jár környezetünkre.
A címben feltett kérdésen azért kell elgondolkodni, mert az ENSZ jelentése szerint a következő 30 évben a világ népessége eléri azt a szintet, ahol hiány lesz az állati eredetű élelmiszerekből.
A kertben a tej használata hagyományos és hatékony módszer, amely számos előnnyel jár a növények és a kert egészségének támogatásában. Az évszázadok során a tej fontos szerepet játszott a mezőgazdaságban és a kertészetben, és ma is sokan alkalmazzák ezt a természetes megoldást.
Az élelmiszertudományi szakértők azt állítják, hogy érdemes fontolóra vennünk a rovarok fogyasztását, amelynek pozitív hatása lehet mind az egészségünkre, mind pedig a bolygó fenntarthatóságára. A közeljövőben valószínűleg nem marad más választásunk... Az élelmiszerellátás kihívásai miatt egyre nő az érdeklődés a tudósok körében a rovarok mint potenciális fenntartható táplálékforrás kutatása iránt. A világ népessége 30 év múlva eléri a 9 milliárd főt. Ezt a hatalmas embertömeget már nehéz lesz hagyományos módszerekkel táplálni. Ezért kutatják a tudósok az entomofágia lehetőségeit, vagyis a rovarok fogyasztását.
A rovarok, és különösen a tücskök, egyre inkább előtérbe kerülnek mint fenntartható táplálékforrások, miközben sokak számára ez még mindig bizarr sőt gusztustalan. Ahogy a világ népessége növekszik, a rovarok fogyasztása, más néven entomofágia, egyre inkább megfontolandó alternatíva.
Már most sok szakértő egyetért abban, hogy a bogarak, laboratóriumban termesztett hús segíthet az élelmiszerhiány elleni küzdelemben.
Számos háztartásban a tojáshéj gyakran a szemetesben végzi, holott ennél jóval hasznosabb célokra is felhasználhatjuk ezt az aprócska csodát. Öt szokatlan és érdekes módját mutatjuk be, hogyan használhatjuk fel a tojáshéjat, így csökkentve a hulladék mennyiségét és egyúttal kihasználva annak előnyeit.
Sosem árt egy kis praktikus tudás!