Ha már megjelentek a penészfoltok, elég nehéz eltávolítani, de nem lehetetlen. Ehhez szükségünk lesz egy üres szórófejes flakonra, mosogatószivacsra, egy fogkefére és egy mikroszálas törlőruhára.
- Mielőtt elkezdenénk a tisztítást, húzzuk ki a gépet a konnektorból. Amennyiben megoldható, vegyük le a mosószer adagoló tartályt és mossuk át alaposan.
- Keverjünk össze 3 dl 20%-os ecetet három púpos kanál szódabikarbónával. Ezt a keveréket öntsük szórófejes flakonba és alaposan spricceljük be a mosógép nehezen elérhető helyeit, a gumitömítések környékét és a dob melletti részeket. Az ecet citromsavval is helyettesíthető, így kevésbé lesz erős a szaga.
- Ecetes vagy citromsavas vízbe mártott szivaccsal töröljük le az oldalfalait, gombjait. Ha hámsérülés van a kezünkön, használjuk gumikesztyűt. A fellazult szennyeződést mikroszálas kendővel távolíthatjuk el.
- Szódabikarbónába mártott fogkefével alaposan dörzsöljük át a tömítéseket.
- Öntsünk 2 dl ecetet a mosószer adagolóba, a dobba szórjunk egy pohár szódabikarbónát, majd indítsuk el a mosást a legnagyobb hőfokon.
- Még az öblítés megkezdése előtt szakítsuk meg a programot és állítsuk meg egy órára, hogy alaposan kiázzon a gépből minden szennyeződés, majd ezután fejezzük be a mosást.
- A mosás végeztével tisztítsuk meg a gép szűrőjét, (ez általában a mosógép alján egy fedőlemez mögött található) majd, nyitott ajtóval 2 órán át szellőzni.
- Érdemes legalább kéthavonta elvégezni ezt az eljárást.
Tipp:
Ha minden mosásnál fele rész öblítőszer mellé, fele rész ecetet öntenünk, akkor nemcsak a mosógépet védjük a vízkőtől és a penésztől, de a ruháink élénkebb színűek lesznek, megtartják rugalmasságukat, puhaságukat. Nem kell félni, nem lesz ecetszaguk!
(̶◉͛‿◉̶) Értékeld a munkánkat, ha tetszett oszd meg!