Bárdos Eszter, az Eszterkrém tulajdonosa és alapítója kétgyermekes, életvidám anyuka és belevaló vállalkozó. A lényét átható életörömöt krémjeibe, kozmetikai készítményeibe is belecsempészi. Anyukaként a természetes anyagok használatát, kozmetikai szerek készítőjeként pedig a kiváló minőségű, lehetőleg hazai alapanyagokat, a manufakturális jellegű gyártást tartja fontosnak. Eszter mostantól lapunk szakértője lesz a kozmetikumok terén.

– Mióta foglalkozol krémekkel, és honnan jött az ötlet?
– Nagyjából öt éve foglalatoskodom kencékkel. Ahogy próbáltam egyre tudatosabban élni, szerettem volna minél természetesebb anyagokkal körülvenni magam. Először dezodor-fronton éreztem, hogy valami hiányzik. Akkoriban még nem nagyon voltak itthon alumíniummentes dezodorok, amiket kipróbáltam, azoknak nem voltam elégedett a hatásával, és ráadásul mindezt aranyárban kínálták. Olvastam róla, hogy házilag is lehet dezodort készíteni, ezért elkezdtem kísérletezni. Először csak magamon teszteltem, majd a kis családom és barátaim is elkezdték használni a kencéimet, ahogy megtudták, miben mesterkedem. Amikor már az ismerőseim ismerősei is érdeklődtek iránta, akkor érett meg bennem a gondolat, hogy ezzel akár pénzt is kereshetnék, mert nagyon szerették a kencéimet, és szerették volna megajándékozni vele további ismerőseiket is.
– Mit tartasz a legfontosabbnak a krémek készítése során?
– Egyrészt a kézi gyártást… nem is szoktam gyártásnak nevezni, inkább a készítés kifejezést szeretem, mert a kenceficéimet szeretettel, odafigyeléssel kotyvasztom, szerintem ez jó energiát ad. Az összetevőkre is külön figyelmet fordítok: hiába jó a gyártó, a licenc, a szavatosság; ha látom, vagy érzem egy anyagon hogy nem megfelelő minőségű, nem veszem át, vagy nem használom fel. Csupa olyan anyagot használok, amit meg is lehetne enni, és a biokozmetikumokban is engedélyezettek.
A másik nagyon fontos dolog, hogy ahol csak lehet, igyekszem hazai alapanyagokkal elérni a jó hatást, a messzi földről érkező, egzotikus hozzávalók helyett. Például a vadrózsaolaj, az édesmandula-olaj, a szőlőmagolaj, és a számtalan gyógynövény is olyan hazai termékek, amiket szívesen használok.
– Hogyan tanultad ki a mesterséget?
– Főleg autodidakta módon, rengeteg kísérletezéssel, utánajárással, szakkönyvek és az internet segítségével. Elvégeztem egy aromaterápia tanfolyamot is, illetve egy gyógyszerésszel egy éven keresztül afféle tudáscserét csináltunk: ő okított a patikában használatos eljárásokra, én pedig cserébe őt, a természetes alternatívákra.


A kencékkel kapcsolatban minden információ megtalálható
a www.eszterkrem.hu
 honlapon, és követhetsz a facebookon is:
facebook.com/eszterkrem